Tag: сланина

Главни јадења

Вкусен ручек: Совршена комбинација од кромид, сланина и компир

Совршена комбинација од кромид, сланина и компир. Еве зошто “gröstl” е омилено јадење на сите Австријци. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Лиснати ролни со сланина

Превкусни ролни со пилешко и сланина – фантастичен предлог за совршен доручек или вечера. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Главни јадења

Вкусен ручек: Тестенини со сланина

Предлог за вкусен ручек… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За […]

Главни јадења

Вкусен домашен леб со кромид и сланина

Овој леб можете да го направите и со интегрлно брашно. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Видео, Главни јадења

Вкусно и едноставно јадење: Запечени компири со сланина

Многу вкусно и едноставно јадење од компири и сланина. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Брза вечера од рерна: Леб со сирење и сланина

Одличен рецепт со кој може да подготвите вкусна вечера или брз појадок. Добар апетит! Повеќе рецепти со производите на Пекабеско погледнете ТУКА Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од […]

Видео, Главни јадења

Идеја за доручек: Вкусна пројара на малку поинаков начин

Ако сакате пројара додајте во неа пармезан и сланина и ќе добиете уште повкусна од класичната. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]

Главни јадења

Јајца со сланина – брз и вкусен оброк

Брз и вкусен оброк… Добар апетит! ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења

Омиленото јадење на сите Австријци: Се спрема во тава, а потребни ви се само 3 состојки

Кога ќе замислите комбинација од кромид, сланина и компир од тава, јасно е зошто “gröstl” е омилено јадење на сите Австријци. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко