Tag: сладолед

Десерти

Егзотичен сладолед куп – совршенство во чаша

Летото е време за сладолед, а овој пат имате можност да направите супер леден вкус со егзотично овошје. Поврзани вести на Готви.мк: Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) ВИДЕО: Сладолед од кокос […]

Десерти

Метеролозите предвидуваат пекол: Разладете се со сладолед торта

Оваа торта е идеална за разладување за време на горештините летниов период. И вкусно и лесно и брзо. Во продолжение погледнете што ви треба: Повеќе вести на Готви.мк Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт […]

Десерти

На здравје за светскиот ден на пивото! Имаме одличен рецепт за сладолед од пиво

Денес е светскиот ден на пивото. По тој повод направете необичен сладолед со пиво по овој вкусен рецепт. Верувале или не, може да направите идеален сладолед за својот сопруг или партнер, а рецептот кој ви го предлагаме е сладолед од пиво. Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Скапо ви е 20 денари за […]

Десерти

Сладолед торта – рецепт со кој летото го доби својот сладок вкус

Оваа торта е идеална за разладување за време на горештините во летниов период. И вкусно и лесно и брзо. Во продолжение погледнете што ви треба: На здравје! Повеќе слатки рецепти на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете […]

Десерти

Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво

Верувале или не, може да направите идеален сладолед за својот сопруг или партнер, а рецептот кој ви го предлагаме е сладолед од пиво. Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина […]

Десерти

Сигурно не сте чуле за овој рецепт – направете леб од сладолед

Леб од сладолед? Звучи неверојатно, но YouTube каналот Simple Cooking Chanel објави рецепт од кој застанува здивот. Потребни се само три состојки. Поврзани вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) […]

Десерти

Сладолед полн здравје: Ледено авокадо во тропските денови

Направете едно поинакво освежување во домот. Сладоледот од авокадо освен што е вкусен, носи големи придобивки по вашето здравје.Авокадото е овошје кое прави да се чувствуваме посреќни и кое е многу здраво, а особено е погодно за жените. Авокадото е богато со витамини, па токму затоа се препорачува во исхраната, […]

Повеќе

Сладолед во сендвич – дали сте пробале?

Направете вкусни сладолед-сендвичи кои се идеални за летните ноќи. Уживајте во летото 🙂 Поврзани вести на Gotvi.mk Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Сладолед од кокос и […]

Десерти

Идеално за горештините: Домашен сладолед

Направете го највкусниот домашен сладолед во кој ќе можете да уживате со пријателите. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Умереното јадење сладолед не дебелее […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Печени праски со сладолед и цимет – ни туфахија не му е рамна

Праските се едно од најздравите овошја. Зошто треба да јадеме праски прочитајте ТУКА Но, ваков десерт никогаш не сте пробале. Потребни ви се праски, бадеми, путер, кафеав шеќер, сладолед и цимет. И секако, скара за печење 🙂 Погледнете во видеото како тоа изгледа и веднаш ќе се фатите за работа: […]