Tag: сладолед

Десерти

Совршен сладолед со бисквити

Сладолед со бисквити – совршен десерт!   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]

Видео, Десерти

Сладолед од јагоди на стапче: Потребни ви се 4 состојки, а децата ќе го обожаваат

Сладолед од јагоди на стапче ќе ги воодушеви најмалите. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Видео, Десерти

Чизкејк сладолед: Омилениот десерт сега и како ледено освежување

Лесно се прави, а вкусот е фантастичен! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Домашен сладолед од рибизла: Се прави од 4 состојки

Едноставен рецепт за вкусен домашен сладолед. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Домашен банана сладолед

Направете домашен сладолед од само една состојка. Потребни ви се банани, исечкани на кругови. Ставете ги во сад или кеса. Садот држете го во замрзнувач додека не смрзне. Смрзнатите банани разматете ги во блендер. Добиената кремаста смеса ставете ја уште малку во замрзнувач. Кога смесата доволно ќе се излади, вашиот […]

Десерти

Направете домашен сладолед со путер од кикирики

Одличен десерт кој ќе ве освежи во врелите денови… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Домашен сладолед без шеќер и млеко: Потребни ви се 2 состојки

Најлесен начин да направите домашен сладолед. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Домашен сладолед од грчки јогурт – вкусен и кремаст

Направете сладолед од грчки јогурт – идеално освежување во летните денови. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Десерти

Чоко моко сладолед: Брзо се прави и баш освежува

Еве како се прави чоко моко сладолед. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Видео, Десерти

Освежувачки сладолед сендвич: 5 минути подготовка

Одлично решение кога сакате брз, а вкусен десерт. https://youtu.be/eoeiI3mYAIw Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни […]