Tag: славини

Tips & Tricks

Славините ќе блеснат – Ви треба само една намирница од кујната

Ако сакате славините дома да имаат убав сјај и да бидат чисти, ви треба само една намирница од кујната. Исечете лимон на пола и истријте ги славините.Ќе биде се убаво и блескаво.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е […]

Tips & Tricks

Нема веќе да видите дамки и каменец на славините – ви треба најевтината намирница

Ако мака мачите со каменецот на славините дома, има евтино решение од кујната. Земете крпа и намокрете ја со оцет, па пребришете. Вака се ќе блеска, а решението е евтино. Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета […]

Tips & Tricks

Ви треба само крпа и една евтина намирница – славините нема да имаат дамка

Ако сакате да не се создаваат дамки на славината дома, се што ви треба е масна крпа. Истријте ја славината, па масното нема да дозволи да се таложи вода и влага и да се прават дамки и рѓа. Масните наслаги тргнете ги со бел оцет. Повеќе на Готви.мк: Исчистет го […]

Tips & Tricks

Каменецот ќе „падне” од славините и чешмите дома – исчистете го без рибање

Ако и вие мака мачите со каменец на славините дома, тогаш решението е едноставно, нема потреба од рибање и се крие во кујната. Се што ви е потребно е на крпа да ставите топол оцет и да ги избришете убаво чешмите. Верувајте ќе блеснат без мака. Повеќе на Готви.мк: Исчистет […]