Tag: слабејте

Повеќе

Слабејте со две состојки – Елиминираат надуеност, килограми и вишок течности

Направете си напиток за топење килограми од две состојки. Ви требаат 1 лимон, 60 грама магдонос и 3 децилитри вода. Се цеди лимонот, се сече ситно миениот магдонос и се става вода. Се зема пред појадок пет дена по ред. Се прави пауза од 10 дена, па се повторува. Согорува […]

Салати

Салата „ Метла”: Исчистете го организмот и слабејте здраво

Ако сакате вкусна салата која го чисти организмот и топи килограми, ви ја препорачуваме салатата Метла.Ви требаат зелка, морков, цвекло, лимонов сок и масло, како и зачини. Се се ренда во сад, се меша, се додаваат зачини, а може да додадете и чија семе. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена […]

Препораки

Накачивте килограми за празниците? – слабејте со „Медицинска Диета”

Ако сакате да ја вратите линијата по празниците, за кои секоја година сите се дебелееме, тогаш пробајте ја Медицинската Диета која го освои светот.ДЕН 1 За ручек портокал, варено јајце и 250 грама кисело млеко. За вечера 2 домати, краставица и 2 парчиња двопек.   ДЕН 2 Ручекот е ист […]