Tag: слабеење

Видео, Повеќе

Домашна напивка за слабеење: Витамински сок од 3 состојки кој топи масти

Вкусна и здрава напивка која ќе ви помогне да ослабнете. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Повеќе

Напивка за слабеење: Неколку килограми помалку за кратко време

Пијте по една чаша наутро од оваа напивка и за еден месец ослабнете неколку килограми. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Видео, Повеќе

Направете освежувачка напивка за слабеење

Ако сакате да ослабнете, еве рецепт за детокс вода која ќе ви помогне во тоа. За оваа напивка потребни ви се: ѓумбир во прав, мента, магдонос, рузмарин, лимон, краставица и вода. Се подготвува многу лесно, а состојките на водата му даваат пријатен и освежувачки вкус. Постапката за подготовка детално погледнете […]

Повеќе

Здрава напивка која помага при слабеење

Здрава напивка која помага при слабеење… Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Повеќе

Вечера која го топи салото, ги чисти цревата и го забрзува метаболизмот: Запишете го овој рецепт.

Совршен предлог за вечера која го топи салото, ги чисти цревата и го забрзува метаболизмот. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Повеќе

Напивка која го чисти телото и помага при слабеење

Здрава напивка за слабеење… Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Повеќе

Ослабете без вежбање и мака: Сок кој топи сало на стомакот

Стопете го салото на стомакот без напор и вежбање.   Се чисти и лупи се се става во соковник и се пие.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки […]

Препораки

За имунитет, детоксикација и слабеење – Чај кој е три во едно

Чај кој е исклучиво здрав и многу помага на цело тело. Ставете лажиче цимет и прелијте го со шолја топла вода. Додајте мед. Супер е за имунитет, детоксикација и за слабеење. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе […]

Препораки

Една намирница помага за слабеење – Се комбинира со секакви јадења

Ако сакате брзо и лесно да слабеете ви препорачуваме една корисна и вкусна намирница, а тоа е авокадото. Тоа е богато со калиум и минерали кои помагаат да слабеете, масни киселини и супер вкус. Хранливата вредност прави да бидете сити, и здрави истовремено. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте […]

Tips & Tricks

За топење масни наслаги и слабеење – Стопете се до летото

Ако сакате да слабеете и да си го намалите апетитот, решението е во кујната. Најтешкиот дел со слабеењето е промените со навиките за храна, а јаболковиот оцет ќе ви помогне. Разредете 15 милилитри јаболков оцет во пола литар вода. Секој ден 12 недели пијте ја оваа количина. Се бори со […]