Tag: скисели

Tips & Tricks

Ако ви остана супа за утредента направете го ова – нема да се скисели подолго време

Ако направивте супа, но не можете да ја изедете во еден ден, па ја оставате за утредента треба да го знаете ова. Треба да и ставите малку сода бикарбона.Вака нема да се скисели подолго.   Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со […]