Tag: скара

Главни јадења

Батаци на скара – идеален ручек

Вкусни и сочни батаци подготвени на скара. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Главни јадења

Батаци на скара

Кога еднаш ќе ги подготвите по овој рецепт, постојано ќе ги правите! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]

Салати

Домати на скара

Неодоливи шери домати испечени на скара. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Главни јадења

Маринада за риба на скара: Посочна риба не сте пробале

Рибата подготвена со оваа маринада е превкусна! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Повеќе

Рецепт за BBQ сос

Направете ги јадењата повкусни со BBQ сос. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој […]

Главни јадења

Леб на скара

Идеално испечен леб на скара, совршено оди со секакво месо… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: […]

Tips & Tricks

Вака рибата нема да се лепи на скара – Веќе нема нервози и чистење

Ако сакате да подготвите риба на скара без да ви се лепи, има мал трик. Ставете неколку круга исечен лимон на скарата, а врз нив рибата која ќе ја подготвувате. Рибата ќе прими од лимонот, вкусот феноменален, и нема да се залепи. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и […]

Meat, Tips & Tricks

Трикови за совршено месо на скара – Сочно и без да се лепи

Ако сакате совршено месо на скара, ова е супер трик за вас. Месото не смее да биде тукушто извадено од ладилник, зошто така ќе остане ладно внатре. Треба намирниците да се на собна температура. Месото треба да е сосема суво, премачкано со малку масло и да нема влага. Сол и […]

Главни јадења

Прсти да излижеш: Сочни свински ребра во мешавина од зачини

Кога еднаш ќе ги пробате, секогаш ќе ги правите овие вкусни ребра на скара. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Повеќе

BBQ сос: Домашен сос за скара

Направете го вашето месо на скара уште повкусно… Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство