Tag: скапува

Tips & Tricks

Дури и цела вреќа со компири нема да се скапе долго време – Само ставете го ова

Ако сакате компирите подолго да стојат и да ги користите, има еден трик. Во садот или вреќата ставете една јаболка и нема да се скапат долго време. Пробајте, лесно е и брзо и најважно делува. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тукаПрочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:ВИДЕО: Дали досега погрешно сме […]

Tips & Tricks

Поради оваа грешка парите ни одат „во вода” – Ова овошје ги расипува другите

Бананите се вкусно и здраво овошје кое сите сакаме да го јадеме. Она каде што сите грешиме е местото на чувањето на бананите. Имено, бананите не се чуваат во корпа или сад со други овошја, зошто пуштаат состојки поради кои другото овошје лесно се расипува. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути […]