Tag: скапат

Tips & Tricks

Ставете го ова во кесето или вреќата со компири – Долго нема да скапат

Ако сакате да спречите компирите да скапат, тогаш има мал трик. Во кесето со компири ставете јаболко. Тоа ќе спречи да скапат компирите брзо. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите […]