Tag: ситни

Десерти

Брзи колачиња за Нова Година и Божик

Направете ситни и вкусни бомбици.     Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и боранија Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза Запечена боранија Кремаста салата од боранија (Видео) Сочна боранија […]

Десерти

Евтини и брзи: Ситни божиќни колачиња

Направете вкусни новогодишни колачи.   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Десерти

Ситни божиќни колачиња – многу од една евтина смеса

Направете вкусни божиќни колачиња. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – Тигар […]

Десерти

Ситни непечени колачи – веднаш ќе ги снема од чинија

Колачиња кои брзо и лесно се прават, а верувајте веднаш ќе ги снема од чинија. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Десерти

Ситни колачиња од тесто – 90 од една смеса

Направете вкусни колачиња од 4 состојки. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече Неговото височество: Топло – ладен колач ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Брз колач со јаболка Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Најдобар рецепт за домашен чизкејк […]

Десерти

Ситни колачиња со бело и црно чоколадо – една смеса доволна за 10 лица

Спремни се за 45 минути, доволно за да каснат од нив 10 лица, со што се совршени за празниците.Направете ситни колачиња.       Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Десерти

Ситни новогодишни колачиња: Шепи со мед, сите ќе бараат рецепт

Направете нешто поинакво и вкусно за Нова Година и Божиќ. Ситни колачиња со мед или шепи со мед кои се идеални за празниците. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Десерти

Повкусни од бомбици: Ситни кокос колачиња

Кокосот е идеален за колачи и торти, а овој рецепт е одличен за сите кокос љубители. Ова е рецептот за ситни кокос колачиња кои се многу лесни за подготовка: Уживајте во овој десерт 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Деликатесни бомбици Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос […]

Десерти

Новогодишни ѕвезди – Ситни колачиња кои се многу лесни за подготовка

Направете вкусни новогодишни колачиња од само неколку состојки во вашиот дом. Идеални за празниците, како и за секој ден. Ова е рецептот за нив: Уживајте во празниците и имајте убава и среќна Нова година 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: […]

Десерти

Ситни колачиња за Нова Година и Божиќ – Вкусни бомбици

За претстојните празници направете ситни и вкусни бомбици кои ќе бидат готови за миг. Еве како: Уживајте во овој сладок рецепт 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Домашни крем банани – вкусот на […]