Tag: сируп

Повеќе

Сируп против кашлица од само 2 состојки

Еве како можете да се решите од упорната и досадна кашлица со помош на намирници кои ги имате во кујна. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте […]

Видео, Повеќе

Рецепт за имунитет: Домашен сируп од вино и лук

Направете домашен сируп за силен имунитет. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Tips & Tricks

Рецепт за сируп против кашлица

Еве како можете да се решите од упорната и досадна кашлица со помош на намирници кои ги имате во кујна. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте […]

Повеќе

Домашен сируп од лимон: Го зајакнува имунитетот и го штити организмот

Брзо се подготвува, а вашиот организам ќе ви биде благодарен. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Десерти

Глазура за колачи со малини

Направете совршена глазура од малини за торти и колачи. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Повеќе

Домашен сируп кој го зајакнува имунитетот и топи килограми

Овој сируп за регулирање на телесната тежина и зајакнување на имунитетот можете да го консумирате два пати неделно, една лажица наутро на празен стомак и една навечер. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната […]

Повеќе

Домашен сируп од коприва: Сок кој го обновува целото тело, го зајакнува имунитетот

Сок од коприва кој го зајакнува имунитетот и го обновува целото тело. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници. Повеќе вести […]

Препораки

За енергија, болки и расположение – Зошто треба да се користи јаворов сируп

Јаворовиот сируп е здрав и корисен и има малку калории, помага за многу состојби. Има многу јаки антиоксиданси и помага не само за здравје, туку и за слабеење. Ќе ви го подобри квалитетот на кожата и косата, помага за енергија, помага за расположение. Помага и за дигестивниот тракт. Повеќе рецепти […]

Препораки

Сируп од суви смокви – Проверено делува против болно грло и кашлица

Напоравете си сируп од суви смокви кој е вкусен и здрав и проверено делува против болно и воспалено грло. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Препораки

Наместо да се труете со апчиња: Домашен сируп за кашлица

Направете сами дома сируп за болно грло и кашлица, наместо да се труете со апчиња.   Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]