Tag: сирење

Видео, Главни јадења

Еве како да направите домашно сирење, спремно во само неколку чекори

Еве како да направите домашно сирење, спремно во само неколку чекори. Во видеото во прилог погледнете чекор по чекор како да направите домашно сирење… Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Предјадења

Топчиња со спанаќ и сирење: Се прават брзо и лесно – толку се добри што сите ќе ви бараат рецепт

Предјадење кое лесно се подготвува. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Видео, Главни јадења

Уштипци со сирење од рерна, без капка масло: Рецепт кој ќе го обожавате!

Уштипци со сирење од рерна, без капка масло. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: https://youtu.be/60Ed3VD5pWw Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Домашна гибаница со сирење – воздушеста, мека како сунѓер

Како да направите домашна гибаница со сирење на брз и едноставен начин. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси […]

Главни јадења

Вкусни сендвичи со сирење и шунка

Вкусни сендвичи… На здравје! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал Рецепт за 2 […]

Видео, Главни јадења

Пржена пита полнета со сирење

За доручек или вечера – направете полнета пржена пита. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Перничиња полнети со фил од компир и сирење

Перничиња полнети со фил од компир и сирење. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Главни јадења

Уштипци со сирење од рерна – совршена вечера

Од надвор крцкави, а се топат во уста… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Проја со сирење

Вкусен рецепт за предјадење… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Видео, Главни јадења

Пита со сирење без брашно и квасец: Солен кох за чија подготовка ви се потребни 5 минути и 3 состојки

За да ја направите оваа пита со сирење не ви требаат брашно или квасец. https://youtu.be/lo8V0Hp-PtU Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]