Tag: сирење

Видео, Главни јадења

Домашно сирење – брза и едноставна подготовка: Веќе нема да купувате!

Домашно сирење – брза и едноставна подготовка: Веќе нема да купувате!. Во видеото во прилог погледнете чекор по чекор како да направите домашно сирење… Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Пита со сирење – брза и едноставна подготовка

Пита со сирење која брзо се подготвува. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Видео, Главни јадења

Може да стои цела недела: На едноставен начин направете домашно младо сирење од млеко, павлака и јајца

Може да стои цела недела: На едноставен начин направете домашно младо сирење од млеко, павлака и јајца. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Еве како сами да направите домашно полномасно сирење

Кога ќе пробате, веќе нема да купувате од продавница. Можеби ќе ве изненади, но подготовката е многу едноставна. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кристална кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со […]

Видео, Главни јадења

Во превриено млеко додадете јајца и павлака – направете домашно сирење

Подобрете ги вашите кулинарски вештини и направете домашно сирење од млеко, павлака и јајца. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Видео, Главни јадења

Во јогуртот додајте зачини и направете го најдоброто домашно сирење

Најлесен начин да подготвите домашно сирење од јогурт. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Салати

Намаз од печурки и сирење

Одличен рецепт за паштета од шампињони… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]

Главни јадења

Тестенини со сирење – брзо и вкусно

Одлична комбинација од тестенини и сирење… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Салати

Еве како да направите намаз од сирење и сусам

Еве како да направите намаз од сирење и сусам. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот […]

Видео, Главни јадења

Погача со сирење за највкусен доруечек

Вкусен доручек кој не се одбива… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]