Tag: сино

Предјадења

Повкусна од капричиоза и маргарита: Пица со тиквички и сино сирење

Направете супер пица со посебен фил каква што не сте јаделе до сега. Повеќе на Готви.мк: Најбрзо тесто за пица Италијанско тесто за пица Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Повеќе

Го измислиле сосема случајно – се што не сте знаеле за синото сирење

Постојат многу легенди за синото сирење, а една од најприфатените е дека сопственик на гостилница од Италија случајно открил како сирењето останува сино по неколку недели во ладниот и темен подрум во неговата гостилница. Такво го понудил на гостите, а тие биле воодушевени. Денес, се произведуваат 80 вакви видови сирење […]