Tag: симбол

Видео, Деликатеси

Видео рецепт: Погача за Бадник – паричката е симбол на среќа

Православните Христијани за Бадник практикуваат да бидат дома со семејствата, на богата трпеза со посни јадења, и секако со леб или погача со паричка, за која се смета дека ќе му донесе година полна среќа на оној на кој ќе му се падне. Ако веќе не направивте или не купивте […]

Деликатеси

Симболот на есента: Печени костени за мерак

Костените и нивниот мирис се прв симбол на есента. Ноемвриските дождливи и тмурни денови поминете ги со саканите, а во домот нека завладее арома на костени.Се што ви треба се килограм костени. Повеќе на Готви.мк: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена […]

Повеќе

ИСТРАЖУВАЊЕ: Со оваа тежина ќе бидете вистински секс симбол

Студијата направена на Универзитетот во Тексас ги земала предвид висината, тежината, должината на косата, и формата на лицето на девојките. Имено, девојките кои постојано ги повторувале зборовите „треба да симнам неколку килограми“ оставиле најголем впечаток кај студентите од спротивниот пол. За мажите тој мал „вишок“ килограми што ги имаат девојките […]