Tag: сила

Повеќе

Вкусна напивка која ќе ви ја врати силата

Имате потреба од енергија? Еве рецепт кој ќе ви ја врати силата! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? […]

Препораки

Овие намирници ни ја губат силата – Избегнувајте ги

Ако и вие имате постојано чувство дека сте уморни и потребни ви се барем три шолји кафе да се освестите, тогаш тоа е знак дека треба да смените нешто не само во начинот на живеење туку и во исхраната која многу делува. Ако јадеме намирници со многу фосфор, тоа му […]

Предјадења

Смути кое ќе ви даде енергија – Само матите и имате сила за цел ден

Направете енергетско смути кое ќе ви даде многу сила за цел работен ден.Здраво, вкусно, за сила и полно витамини.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини […]

Повеќе

Идеална напивка за јакнење на организмот (РЕЦЕПТ)

Оваа напивка е идеална за јакнење на организмот.   Повеќе вести на Готви.мк: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир […]

Препораки

  Оваа житарка ќе ви ја врати силата – денот нека ви почнува вака

Се вбројува во житарки, многу е хранлива и здрава, а ја јадат особено веганите. Киноата е богата со манган, магнезиум, бакар и фосфор, витамини Б и Е. Се препорачува на оние кои патат од мигрена, дијабетес, а помага и за раст и обнова на ткивата. Таа се препорачува и за […]

Главни јадења, Предјадења

Напивка која ја враќа силата и го зајакнува организмот: Најбрзото и најевтино смути на светот!

Ова смути ќе го обожаваат децата, но ниту возрасните нема да можат да му одолеат! Уживајте! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Портокалово смути – за да бидете активни цел ден Смути од лубеница за почеток на денот – чувар […]