Tag: серија

Видео, Забава

ВИДЕО: Еве со кого руча актерката од сериите на Сител – ќе ви го стопли срцето

Drugar i ja ručamo 😍 A video posted by Brankica Sebastijanovic (@sebastijanovicbrankica) on Sep 4, 2016 at 3:43am PDT Нема да верувате со кого руча убавата Бранкица Себастијановиќ од хит сериите на Сител. Таа и едно врапче, ова видео ги освои социјалните мрежи. Повеќе на Готви.мк: Царот на овошните сокови: […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Актерката од „Парампарче” играше чочек на “Стани моме да заиграш” на својата свадба

Дилара од хит серијата на Сител или Ебру Оскан, оваа година се омажи со турскиот актер со македонско потекло, Ертан Шабан. Погледнете како веселата Дилара играше и мешаше на својата свадба и тоа на песната Стани моме да заиграш отпеана на турски. Повеќе на Готви.мк: Домашниот леб на мајче Вера […]

Забава

ФОТО: Актерката од „Парампарче” е во Скопје

Убавата турска актерка која ја гледаме како ледена кралица во хит серијата на Сител, „Парампарче”, Дилара или Ебру Озкан, е во брак со турскиот актер со македонско потекло, Ертан Шабан. Тие двајцата објавија фотки на Инстаграм од Скопје и открија дека го посетија градот.   Актерот објави фотка од скопскиот […]

Забава

Оваа актерка од хит серијата „Парампарче“ е во брак со Македонец

Злобната актерка Дилара од Парампарче, која е хит серија на Сител, во реалноста е сосема поинаква. Таа од оваа година е во брак со македонскиот актер Ертан Шабан, кого го гледавме во серијата која исто така беше хит „Збогум Румелија“. Актерите се во среќен брак. Повеќе вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: […]

Забава

(18+) Се соблече целосно гол главниот јунак од серијата „Кобра 11“

Том Бек или попознат како Бен Јегер од култната германска крими серија „Аларм за Кобра“, објави целосно гола фотографија на своите профили на социјалните медиуми. Причината интересна – Том има над 100 илјади следбеници на Инстаграм. Погледнете ја фотографијата: 100 TSD Follower bei Instagram?! What?! Ich hüpf nackt aus’m Pool!!! […]

Повеќе

ФОТО: Тијана меси лепче

Нашата позната пејачка, Тијана Дапчевиќ, на Фејсбук објави интересна фотографија на која таа меси лепче и подготвува вкусен специјалитет 🙂 Тијана објави дека ова е сцена од ТВ серијата „Преспав“ која се емитува на ТВ „Телма“. Повеќе инфо за серијата: ТВ серијата „Преспав“ е „сит-ком“, со информативен и забавен карактер, […]

Видео, Забава

ВИДЕО: „Game of Thrones” – Разрешена е мистеријата

Мистеријата која ги мачи фановите на книгите “A Song of Ice and Fire” веќе 25 години, а гледачите на серијата “само” пет, конечно е разрешена. За оние кои уште не го погледнаа финалето на “Game of Thrones”, сега е време да престанете да читате. Имено, во десеттата епизода од шестата […]