Tag: сервирање

Tips & Tricks

Сите пријателки ќе ви завидуваат: Најуникатен начин за сервирање лубеница

Лубеницата е кралица на овошјето, таа е идеален начин за разладување во топлите летни денови. За уште повеќе да уживате во вкусот, погледнете го ова видео од YouTube на кое е прикажан уникатен начин за сервирање лубеница.Погледнете ја оваа вистинска уметност во видеото: Поврзани вести на Готви.мк Сите ќе се […]

Tips & Tricks, Посно и веге

ВИДЕО: Погледнете како треба да јадеме лубеница

Откако ќе го изгледате ова видео, дефинитивно ќе го заборавите начинот на кој до сега ја сечевте и сервиравте лубеницата. Едноставно е – земете голем нож и исечете ја лубеницата на коцки според инструкциите во ова видео: За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука Прочитај поврзани […]

Tips & Tricks, Повеќе

ВИДЕО од кое ќе се воодушевите: Најлесен начин за да сервирате и јадете лубеница

Лубеницата е едно од најпопуларните летни освежувања. Постојат бројни начини како да ја исечете и сервирате, а овој е навистина едноставен и практичен. Повеќе детали за тоа погледнете во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба Лубеницата е кралица на овошјето – […]

Tips & Tricks, Видео, Посно и веге

ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба

Откако ќе го изгледате ова видео, дефинитивно ќе го заборавите начинот на кој до сега ја сечевте и сервиравте лубеницата. Едноставно е – земете голем нож и исечете ја лубеницата на коцки според инструкциите во ова видео: За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука Прочитај поврзани […]