Tag: селско

Главни јадења

Гнездо од компири со селско месо

Овој вкусен специјалитет ни го испраќа Сања, а посебно интересна му е формата и начинот на кој се сервира. Прочитајте како: На здравје! Прочитај поврзани рецепти: Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Селско месо по едноставен рецепт Турли […]

Главни јадења

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Нешто слично на селското месо, меѓутоа сувата пиперка си го прави своето. Уживајте во овој врвен деликатес 🙂 Уживај во храната и готви со љубов 🙂 Прочитај поврзани рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Селско месо по едноставен рецепт Турли тава со пилешко месо Печени […]