Tag: селска

Главни јадења

Направете селска тава – одличен вкус со малку труд

Се подготвувате за ручек со семејството или сакате да изненадите некој за посебна прилика? Направете селска тава која сите ќе ги освои по овој рецепт. Уживајте! Добар апетит 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – […]

Главни јадења, Предјадења

Селска кајгана

Оваа кајгана е многу богата и плени со мирисот на свежа пиперка и боите на пролетта. За да ја приготвите според рецепт на Леа потребни ви се следните состојки: селски јајца, свеж домат или шери домати, свежа пиперка, сирење и по избор младо кромитче и магдонос. Изматете ги со маталка […]