Tag: Сека

Забава

Фото: Ќе ви застане здивот од тортата на Сека – таа на гостите им забрани едно нешто

Фолкерката Сека Алексиќ го прослави првиот роденден на синчето, а тортата им одзеде здив на сите. шарена, на неколку спрата и неверојатно голема, таа стана хит.Сека воедно на гостите им забрани да фотографираат и снимаат и да споделуваат информации и слики и видеа на социјалните мрежи. Поврзани вести на Готви.мк […]

Забава

ФОТО: Сека знае како се ужива – десертот кој го јаде е фантазија

Сека знае како да ужива. Погледнете со што се насладува. Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Вака Сека се снаоѓа во кујна

Jutro uz zdravu hranu! Smesa za proteinske palacinke od @proteinisisrbija u svim njihovim radnjama! #proteinisisrbija #proteinisi #proteinisihrvatska #proteinisibih #proteinisicrnagora A video posted by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on Jan 27, 2017 at 1:54am PST Сека уште еднаш покажа дека палачинките и се омилена храна, а таа јаде само протеински. Вака го […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Сека е најзгодна мајка на естрадата – покажа како се храни

Сека брзо ги зимна килограмите по породувањето, а на Инстаграм покажа и како се храни. Proteinske palačinke i svi proizvodi su od @proteinisi @proteinisisrbija #proteinisi #proteinisisrbija #proteinisibih #proteinisihrvatska #proteinisicrnagora #sekaaleksic #pancakes A video posted by 🌟🌟🌟SEKA ALEKSIĆ🌟🌟🌟 (@seka_aleksic) on Jan 17, 2017 at 7:42am PST Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт […]

Забава

ФОТО: Трпезата на Сека за празниците како од бајките

Кај Сека за Бадник домот како излезен од бајките. Погеднете ја оваа магија за првиот Бадник на синчето на Сека. Повеќе на Готви.мк: Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – […]

Забава

Ова е рај: Погледнете како Сека го почнува денот

Сека ужива во празничната магија во својот дом со синчето и сопругот. Таа секое утро додека малиот Јаков спие го пие своето утринско кафе, но погледнете во каков рај го прави тоа.Со Фереро Роше и шолја кафе, Сека посакува Добро утро на сите. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква […]

Забава

ФОТО: Сека го покажа лицето на бебето – ова е нејзината најголема љубов

Сека Алексиќ се реши повеќе да не го крие лицето на своето синче Јаков, па објави фотографија на која го покажа неговото лице. Нејзиниот Јаков и е најголема љубов и таа целото внимание му го посветува нему. Пејачката досега објавуваше фотки од бебето без да го покаже целосно. Повеќе на […]

Забава

ФОТО: Новогодишна бајка во домот на Сека – вака го пие првото кафе

Новогодишна атмосфера во домот на Сека Алексиќ. Пејачката која пред неколку месеци стана мајка, го пие првото утринско кафе како во бајка.Погледнете како ужива сека, со мали ангелчиња со името на нејзиното синче. Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, […]

Забава

ФОТО: Вака Сека го пие првото утринско кафе

Убавата српска пејачка Сека Алексиќ која неодамна стана мајка на малиот Јаков, сака да го пие првото утирнско кафе додека малото бебенце не се разбудило, со убави декорации на масата во својот дом.Погледнете како се буди Сека. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ […]

Забава

Сека откри на кого личи бебето и како ослабела по породувањето

Пејачката Сека призна дека бебето личи на таткото и дека таа немала мака да ги изгуби килограмите.-Килограмите за брзо ги симнав. Бебето е прекрасно, мирно е. Малку плаче. Вељко ми помага. Ова чувство не може да се опише. Сега е најубавиот период во мојот живот, вели Сека. Повеќе на Готви.мк: […]