Tag: Северина

Забава

Марјана Станојковска во жешко издание ја запеа Северина (ВИДЕО)

Во провокативно издание ја запеа „Ја само пјевам“ од Северина“ – Марјана Станојковска ја загреа атмосферата за дочекот на Новата 2017 година: Param pam pam,param pam pam🎼🎤😘 #jasamopjevam #janemamrazlogdasezivciram 🎊🎉🍾#marjanastanojkovska Fala ti Zare 😘 A video posted by Marjana Stanojkovska (@marjanastanojkovska) on Jan 1, 2017 at 4:48am PST Повеќе на […]

Забава

Северина ги „почасти“ фановите на Фејсбук со ново видео

Северина руши рекорди на социјалните медиуми. Еве го нејзиниот најнов видео поздрав до сите нејзини фанови на Facebook. Уживајте: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Северина вака лупи пиперки за ајвар Северина: Кога го гледам моето видео, умирам од срам (ВИДЕО) ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каде престојуваше и јадеше Северина во Берово ФОТО: Кој […]

Забава

ФОТО: Вака Северина лупи пиперки за ајвар

Северина како тазе домаќинка серизно си ја сфати работата па лупеше пиперки за ајвар со својот свекор. Повеќе вести на Готви.мк: Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви […]

Забава

Северина: Кога го гледам моето видео, умирам од срам (ВИДЕО)

Познатата хрватска пејачка, Северина објави постаро видео на Фејсбук за кое напиша дека кога денес го гледа по малку и е срам: „Ми го пратија овој концерт од 1993 година. Признавам дека кога го гледав малку се смеев под мустак, на моменти и затворав очи од што ми беше срам, […]

Забава

Не и е се розево во бракот: Северина бесна на сопругот

Северина Којиќ секојдневно на социјалните мрежи со фотки покажува дека ужива во бракот со помладиот избраник Игор Којиќ. Сепак, извор близок до пејачката вели дека не е се така розево во домот на Којиќ. На Северина почнало да и пречи тоа што само таа работи и го издржува семејството, а […]

Забава

ВИДЕО: 30, 50 или 70.000 народ на Северина во Берово?

Северина го запали Берово. Таа вчера вечер во овој прекрасен град одржа концерт за паметење. „Ја носам Македонија во срцето. Кога заедно со вас пејат 50.000 луѓе, чувството не може да се опише. Благодарам Берово“, напиша Севе на Инстаграм. Nosim Makedoniju u ❤️. Kada s vama pjeva 50.000 ljudi, osjećaj je […]

Забава

ВИДЕО: Северина секси во новиот спот

Пред одличната забава која Севрина ја направи во Берово, сексапилната Севе го промовираше новиот спот за песната „Море туге“ во кој се појавува и српскиот пејач, Саша Матиќ. Погледнете го видео спотот: More tuge… @sasamatic_official @matijavuica #music #video #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina A video posted by Severina Kojic (@severina) on Aug […]

Забава

(ФОТО галерија) Северина од Берово: Ја носам Македонија во срцето

Северина го запали Берово. Таа вчера вечер во овој прекрасен град одржа концерт за паметење. „Ја носам Македонија во срцето. Кога заедно со вас пејат 50.000 луѓе, чувството не може да се опише. Благодарам Берово“, напиша Севе на Инстаграм. Nosim Makedoniju u ❤️. Kada s vama pjeva 50.000 ljudi, osjećaj je […]

Забава

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каде престојуваше и јадеше Северина во Берово

Северина вчера вечер одржа одличен концерт во Берово во рамки на Етно фестивалот. Погледнете каде Севе престојуваше и јадеше во Берово: Погледнете со кое видео таа го најави концертот и За нешто повеќе од 15 часа таа собра над 50 илјади лајка на Инстаграм. Погледнете го видеото: Večeras u domovini gitarističkog virtuoza… […]

Видео, Забава

Северина во Берово – Еве со кое видео го најави концертот

Северина вечерва има концерт во Берово во рамки на Етно фестивалот. Таа својот концерт го најави со извадок од нејзиниот настап на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“. За нешто повеќе од 5 часа таа собра над 39 илјади лајка на Инстаграм. Погледнете го видеото: Večeras u domovini gitarističkog virtuoza… #vlatkostefanovski #ostavljena #tonight #music […]