Tag: свински филети

Главни јадења

Свински филети во тесто со печурки

Неодолив спој од печурки и месо завиткан во лиснато тесто… вистинско решение и за напребирливите гости! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите […]