Tag: свила

Препораки

Сите ја фрламе а многу помага – Направете чај од пченкарна свила

Клавчињата не се само вкусни за јадење, туку и го лекуваат телото. Многу помага пченкарната свила која многумина ја фрлаат. Спречува настанување камен во бубрезите, делува како природен диуретик, помага да се исфрлат вишокот течности. Намалуа шеќер во крвта и згрутчување на крвта. Ако не можете да ја јадете земете […]