Tag: свеќа

Видео, Повеќе

Видео: Свеќа со која ќе ги избркате комарците од домот и дворот – Се прави во кујната

Направете си дома свеќа со помош на состојки од кујната, која ќе ги брка комарците од вашиот дом. Ви треба нане, рузмарин и лимон со етерично масло. Се сече лимонот на кришки и се става во тегла рузмарин, па нане, па лимон, Се става вода и се става етерично масло. […]

Повеќе

Направете за минути: Миризлива свеќа од портокал и маслиново масло (Видео)

Во само неколку потези ќе добиете вистинска мирисна свеќа. Потребни ви се еден портокал и малку маслиново масло. Од преполовениот портокал извадете го плодот, со тоа што ќе водите сметка да петелката остане неоштетена. Таа ќе послужи како фитил. Во истиот дел од кората ставете маслиново масло и со него […]

Tips & Tricks, Видео

ПРАЗНИЦИ СЕ БЛИЖАТ: Направете го домот како од бајка само со пластични лажици

Домот може да блесне со пластични лажици кои ќе ги употребиме за декорација. Се што ви треба за супер свеќници за празниците е прикажано во видеото.https://www.youtube.com/watch?v=adFUySx98ZE Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна […]

Забава

Вино и уникатна торта – романтичниот Јоксимовиќ прослави годишнина од брак

Познатиот актер и водител Саша Јоксимовиќ, ја изненади својата сопруга за годишнината од бракот. Тој организирал интимна атмосфера, донел торта, а на неа ставил бројка за годишнината – осум која е симболот на нивната љубов. Таа ја дувнала свеќичката и наздравиле со вино. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: […]