Tag: светла

Повеќе

Осветлете ја косата со рецепт од кујната

Ви требаат 3 лажици цимет, 3 лажици мед и 5 лажици балсам за коса за да си ја осветлите природно косата. Се меша се и се нанесува маската за коса на сува и чиста коса. Не ја тријте во темето никако, за да не добиете иритација на кожата. Замотајте го […]

Tips & Tricks

Не се горете со фарби: Осветлете ја косата со најевтината намирница, помага и на црна коса

Циметот е супер намирница која може да ја осветли косата, дури и најтемната. Ви требаат 3 лажици цимет, 3 лажици мед и 5 лажици балсам за коса. Се меша се и се нанесува маската за коса на сува и чиста коса. Не ја тријте во темето никако, за да не […]

Повеќе

Не ја горете косата со фарба – вака ќе извадите светли прамени

Лимонот е овошје кое може да ви помогне освен за здравје, и за нега на косата и за посветли прамени. Измешајте четвртина лимонов сок со три четвртини шолји вода, па измијте ја косата со таа смеса. На сонце косата ќе посветли. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена за 8 […]