Tag: свежи

Tips & Tricks

Јајцата подолго ќе останат свежи во ладилник – Има еден трик

Постои начин јајцата во лаидлникот подолго да бидат свежи. Се што треба да направите е кога ќе ги ставате да ги премачкате со масло. Така подолго ја држат свежината. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:Салата со маслинки и кубетиЦезар салата + 2 рецепта за дресинг сосаСвежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Tips & Tricks

Вака бананите ќе бидат свежи во десерт – Капнете им го ова

Доаѓа периодот на овошна салата, а онаа која содржи банани често лесно скапува бидејќи тие исечени не можат да стојат долго. Сепак, има еден трик.Испрскајте ги бананите со лимонов сок. Така ќе бидат свежи подолго.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: […]

Tips & Tricks

Трик со кој бисквитите ќе останат свежи и по отварањето

Колку долго и да имаме искуство во кујната и знаеме кулинарски тајни и трикови, секогаш има нешто ново што може да го научиме и може многу да ни користи. Па така, ви нудиме совет од поискусните во кујната за тоа како бисквитите или било кој кекс кој сте го отвориле, […]