Tag: свадба

Забава

Беквалац се омажи по трет пат – се јадеше, пиеше и играше, свадбата чини богатство

Наташа Беквалац, убавата барбика од Нови Сад, по трет пат во животот го кажа судбоносното ДА и тоа со својот избраник Лука на Ибица.Убавата Наташа и Лука кои чекаат девојче, за свадбата издвоиле 100.000 евра, имале само 25. гости, а уживале во луксуз. На свадбата присуствуваа само кумовите и сестрите […]

Забава

Фото: Погледнете ја свадбената торта на Каролина Гочева

Поп-ѕвездата Каролина Гочева викендов се омажи со уметникот Михаил Корубин.Невестата носеше венчаница купена од Италија во винтиџ стил, а подоцна се пресоблече во краток фустан. И Михаил се решил за елегантен костум исто така купен од Италија. Ова е невестинската торта: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, […]

Забава

ФОТО: Каролина Гочева блесна во венчаница

Каролина Гочева викендов го кажа судбоносното ДА. Убавата македонска пејачка направи веселба за паметење и блесна во венчаница. Нека им е со среќа! Сите фотографии од јавните профили на социјалните мрежи на познатие се во продолжение:         Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Оставете ги децата да си играат во трева – Има […]

Забава

Се мажи Каролина Гочева

Каролина Гочева се мажи, а Михаил Корубин е единствениот кој успеа да ја освои и да ја задржи најубавата македонска пејачка.Каролина и Михаил се на патување во Париз, а уметникот го избрал токму градот на љубовта и уметноста за да го зароби срцето на пејачката. Парот е во врска две години. […]

Забава

Цеца ја почна Новата година со дует (ВИДЕО)

Цеца на свадбата на Даница и Никола ја пречека таткото на Никола, Богољуб Кариќ пред 23 часот. Погледнете го дуетот на Цеца со невестата: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: (ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум! Цеца со нов албум, а ние ви […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Актерката од „Парампарче” играше чочек на “Стани моме да заиграш” на својата свадба

Дилара од хит серијата на Сител или Ебру Оскан, оваа година се омажи со турскиот актер со македонско потекло, Ертан Шабан. Погледнете како веселата Дилара играше и мешаше на својата свадба и тоа на песната Стани моме да заиграш отпеана на турски. Повеќе на Готви.мк: Домашниот леб на мајче Вера […]

Забава

Новак на свадбата на тенисерот: За него имаше посебно мени, еве што јадеше

Новак Ѓоковиќ беше на свадба кај својот пријател, тенисерот Троицки. Тој јадеше посебен оброк, вегетаријански оброк сочинет од салата, ролни од зеленчук во кокосово млеко и гулаш.Новак бил еден од највеселите гости на свадбата. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Забава

ВИДЕО: Кога Ноле ќе запее вака звучи тоа

Тенисерот број 1 во светот Новак Ѓоковиќ викендов бил на свадба. Еве како изгледа и звучи Ноле кога ќе ја запее „Лукаста си ти“ на Мирослав Илиќ: #Repost @ivan.scekic with @repostapp ・・・ @djokernole 👌 A video posted by Novak Djokovic Fan Club (@novakfanclub) on Sep 25, 2016 at 12:11pm PDT […]

Забава

ВИДЕО: Никој не проба од тортата на свадба – и ова се случува

На свадба сите девојки го чекаат бидермаерот, а сите гости ја чекаат свадбената торта. Сепак, во свадбите од ова видео нешто тргна на лошо, па никој не проба од тортата.https://www.youtube.com/watch?v=CijrjHRL-Eo Повеќе вести на Готви.мк: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори ВИДЕО: Цеца повторно во […]

Забава

ВИДЕО: Цеца повторно во венчаница, но нема да се мажи

Познатата фолк пејачка, Цеца Ражњатовиќ навистина знае како да го привлече вниманието, особено преку социјалните медиуми. Таа неодамна и офцијално стана најследената личност на Твитер. Пред неколку часа, користејќи ја апликацијата „PhotoGrid“ таа објави видео на Инстаграм во кое е облечена во венчаница, а во позадина оди познатата свадбена мелодија. […]