Tag: сарми

Видео, Главни јадења

Посен ручек: Сарми со блитва (Видео)

Совршен ручек за сите љубители на зеленчук… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Посно и веге

Посни сарми од блитва

Направете вкусна посна сарма со листови од блитва. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посни сарми со една необична состојки: Рецепт кој ќе го обожавате!

Дали некогаш ви паднало на памет во филот за сарми да ставите малку суво овошје? Треба да пробате! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе […]

Главни јадења

Вкусни сарми од блитва

Едноставен рецепт за вкусни сарми од блитва. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот […]

Главни јадења, Посно и веге

Посни сарми од блитва – вкусни се и топли и ладни

Направете вкусна посна сарма со листови од блитва. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Деликатеси

Брза, евтина и лесна: Највкусна посна сарма, царица на посната трпеза

Направете вкусни посни сарми. Прочитај оовеќе рецепти на Gotvi.mk: Зема кисела зелка и завитка пилешко месо Оригинален старски рецепт за сарма Нов вкус на сармата: Хроно сарма Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посни сарми повкусни од мрсни (Видео)

Еве како да подготвите вкусни посни сарми… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Главни јадења, Деликатеси

Палачинка-сарми: Супер деликатес, богат фил и кремав прелив

За ова најверојатно не сте чуле и сигурно не сте го пробале. Направете палачинка-сарми кои имаат неодолив вкус, а воедно и супер крем врз нив. Ова е рецептот кој е навистина посебен: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Палачинки со пилешко Палачинки на дански начин Палачинки од јогурт и банана […]

Главни јадења

Запечени сарми во јогурт: Замотајте, загрејте и јадете!

За оние кои сакаат блитва, ви донесуваме еден вкусен и лесен рецепт за подготвување ручек, кој можете да го загреавате повеќе денови, а за подготовка на ова јадење нема да ви бидат потребни повеќе од 30 минути. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз […]

Видео, Главни јадења

Доаѓа зима: Направете превртени сарми – хит за годинава

Сармата е омилено јадење на Балканците, а овој пат ви нудиме нов рецепт за најубавиот вкус. Хит за годинава, превртени сарми, еве како се прават:     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]