Tag: сапун

Tips & Tricks

Ви остана мирис на кромид на рацете? Има еден трик

Со помош на еден трик и една евтина намирница од кујната, може да се решите од мирисот на кромид на рацете. Се што ви треба се сол и оцет. Измијте ги рацете темелно со сапун, а потоа ставете малку сол и оцет и тријте ги силно. Потоа, повторно исплакнете. Мирисот […]

Tips & Tricks

Домашен сапун за раце од мед, овес и козјо млеко – еве како да го направите!

Брзо и едноставно направете домашен хранлив сапун. Овој домашен сапун ги негува и штити вашите раце. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот […]