Tag: салфети

Tips & Tricks, Видео

4 идеји за Велигденска декорација од салфети (Видео)

Вашата Велигденска трпеза ќе изгледа како од бајките…За изработка на овие симпатични декорации од материјали ви се потребни салфети и украсна лента. Бојата на салфетите изберете ја по желба. Инструкциите погледнете ги во ВИДЕОТО и уживајте со своите најблиски во декорацијата на Велигденската трпеза. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не […]

Tips & Tricks, Видео

Еве како да декорирате салфети за свечена трпеза

На секоја свечена трпеза посебно внимание се посветува на приборот и салфетите. Еве многу едноствен начин за декорирање салфети во кои ќе го ставите приборот. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе […]

Tips & Tricks, Видео

Видео: За најубава трпеза – Декорации со салфети

Сите сакаме совршено украсена трпеза, особено кога имаме гости на ручек. Ова видео ви нуди три супер начини за декорации од салфета кои се фантастични и детално објаснети.https://www.youtube.com/watch?v=Xt8oY2UVxME Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Залепете салфета на велигденските јајца – Ќе добиете најубава декорација

Направете шарени и прекрасни велигденски јајца со салфети. Ви требаат салфети со супер декорации по нив, сварени јајца, како и разматена белка, а се е лесно и едноставно. Прикажана е техниката на видеото:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 […]

Tips & Tricks, Видео

Едноставни трикови: 10 начини за декорација на салфети (Видео)

Погледнете го видеото и фасцинирајте ги пријателите и гостите со овие едноставни трикови со салфети. Во видеото во прилог прецизно и детално е објаснето како се прават декорации за салфети, како важен детал од трпезата. Совладајте ги триковите и користете ги при свечани настани. Сите детали погледнете ги во ВИДЕОТО: […]

Повеќе

Офарбајте јајца без боја – Техника за украсување со салфети

Направете прекрасни и шарени велигденски јајца без боја и хемикалии. Ви требаат јајца и салфети со дизајн и шербет.Се вари една шолја вода со пет лажици шеќер да се направи шербет и се варат во друо тенџере јајцата. Мора да се врели кога ќе ги ставите салфетите на нив. Се […]

Видео, Повеќе

Видео: Земете салфети и офарбајте велигденски јајца – Радост за децата

Офарбајте ги велигденските јајца со една креативна техника.Потребни ви се шарени салфети, со кои ќе правите декорации. Се е прикажано во видеото. Ви треба белка од јајце и салфети: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: […]

Tips & Tricks, Видео

Воодушевете ги гостите: 7 начини за декорација на салфети (Видео)

Погледнете и воодушевете ги пријателите и гостите со овие едноставни трикови за декорација на салфети. Салфетите се неизбежен дел од секоја трпеза. Па така, со правење различни облици, добивате интересна декорација на масата. Со едноставни преклопувања на салфети можете да добиете сосема поинаква декорација со секој прибор за јадење поставен […]

Tips & Tricks, Видео

Масата ќе ви биде како во ресторан: Совршени декорации со салфети

Направете совршени декорации со салфети кои ќе направат вашата маса да блеска. Ова е постапката: (ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци (ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја […]

Tips & Tricks, Видео

10 начини за декорација на салфети кои МОРАТЕ ДА ГИ ЗНАЕТЕ!

Погледнете го видеото и фасцинирајте ги пријателите и гостите со овие едноставни трикови со салфети. Во видеото во прилог прецизно и детално е објаснето како се прават декорации за салфети, како важен детал од трпезата. Совладајте ги триковите и користете ги при свечани настани. Сите детали погледнете ги во ВИДЕОТО: […]