Tag: салфета

Tips & Tricks

Ставете салфета во ладилникот – вака веќе нема да фрлите храна

Ако сакате зеленчукот подолго време да биде свеж, има начин како да го продолжите рокот во фрижидерот. Ставете хартија под зеленчукот бидејќи најмногу се расипува и омекнува поради влагата. Можете да ја ставите хартијата во сад, па на неа зеленчукот. Вака ќе се впие вишокот влага. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода […]

Видео, Повеќе

Велигденска декорација од салфета – видео за најубава велигденска трпеза

Направете креативна и убава велигденска трпеза.Покрај јајцата кои традиционално се фарбаат во црвена боја, а потоа и шарени, покажете се и во еден друг сегмент со својата креативност. Направете необична велигденска декорација од салфета. Повеќе на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено […]

Tips & Tricks

Трик со кој бисквитите ќе останат свежи и по отварањето

Колку долго и да имаме искуство во кујната и знаеме кулинарски тајни и трикови, секогаш има нешто ново што може да го научиме и може многу да ни користи. Па така, ви нудиме совет од поискусните во кујната за тоа како бисквитите или било кој кекс кој сте го отвориле, […]

Видео, Повеќе

Видео: Најубава декорација со салфета за „Денот на вљубените”

Денеска се слави празникот посветен на Свети Трифун, а во поново време, особено помладата генерација го слави Свети Валентин. За сите кои сакаат да бидат креативни за празникот на вљубените, ви нудиме видео во кое детално е прикажано како да направите декорација со салфета во облик на срце. Изненадете ја […]

Видео, Повеќе

Нема божиќна магија без ова – Направете Божиќна ѕвезда од салфета (Видео)

Божиќната магија не постои без Божиќна ѕвезда. Ако сакате на големиот празник да ги изненадите гостите и да ги оставите без зборови, ова видео ќе ви покаже генијална идеја. Направете ја Божиќната ѕвезда од салфета, а еве и како: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена декорација за на торта Омбре декорација […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

Нека блесне трпезата: Направете новогодишна елка од салфета

Доаѓа најубавиот период од годината – Божиќните и Новогодишните празници. Наш предлог е да направите празнична декорација со салфета. На видеото етапно е покажано како да направите елка од една салфета, со која сите ќе ги изненадите. Обидете се, нека блесне трпезата, а ова е интересна креативна работилница во која […]

Tips & Tricks, Видео

Ви треба само салфетка – Направете најубава Божиќна декорација дома (Видео)

Доаѓаат Божиќ и Нова Година. Направете совршена декорација од салфетка во облик на Божиќна ѕвезда која е симбол на празникот кој сите со нетрпение го чекаме. Во видеото е објаснето како да ја направите декорацијата за која сите ќе ви бараат да им ја откриете такната за декорација: Повеќе трикови […]

Tips & Tricks, Видео

Како да сте во елитен ресторан: Направете најубави декорации со салфети

Направете уметносот од вашата маса за јадење, декорации со салфети за кои сите ќе ви се воодушевуваат. Сите чекори се прикажани во видеото: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно […]

Tips & Tricks, Видео

БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Направете велигденски зајак од салфета (ВИДЕО)

Направете повеќе зајачиња од салфети и украсете ја вашата велигденска трпеза… Бојата на салфетите изберете ја по желба. За изработка на оваа симпатична декорација, потребна е салфета, дрвена штипка и малку конец. Погледнете ги инструкциите во видото и уживајте со своите домашни. ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: […]

Tips & Tricks, Видео

За Денот на вљубените: Декорации со салфетки во форма на срце

Направете совршена декорација за денот на вљубените со салфетки. Земете салфети во црвена боја, и според упатствата од видеото направете срца.Изненадете го саканиот, ќе биде пресреќен. Повеќе на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по […]