Tag: салфета

Повеќе

Трик за салатата да биде свежа

Ако сакате салатата да ви трае долго време и да биде свежа има еден трик. Исечете ја во сад и ставете горе проѕирна фолија, а на долниот дел залепете салфета со самолеплива трака.Таа ќе ја впие влагата. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + […]

Видео, Повеќе

Видео: Направете ѕвезда од салфета – Најубава божиќна декорација

Сите се трудиме за празниците да ги пречекаме сите гости со најубава трпеза, а ние преку видео ви нудиме декорација од салфета како ѕвезда.https://www.youtube.com/watch?v=PAq8I3ktU-g   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот […]

Tips & Tricks

Зеленчукот подолго ќе трае – Ставете го ова во фрижидерот

За да го сочувате зеленчукот подолго време свеж во ладилник, има мал трик во кујната. Имено, ставете го во ладилник, а под него салфета. Таа ќе ја впива влагата, која е најголем причинител на расипувањето и скапувањето на зеленчукот во ладилник. Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во […]

Tips & Tricks

Месото секогаш ставајте го на салфета пред готвењето – Ќе имате највкусен ручек

Пред печење на месото секогаш треба да го оставите на салфета, а причината е многу едноставна. Ако месото е многу влажно тоа ќе се свари, а нема да се испече, па затоа оставете го половина час пред печење или пржење на салфета да ја впие водата.  Повеќе на Готви.мк: Конечно: […]

Видео, Повеќе

Велигденско зајче – Најубава декорација за трпезата на Велигден

Направете велигденски зајак од салфета. Најубавата декорација за Велигден, а се е прикажано во видеото:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Цвет-салфета како кошничка за велигденски јајца – Направете ја сами дома

Направете супер декорација за велигденската трпеза, со која домот ќе изгледа магично. Направете цветови од салфета. Ви требаат салфети во различна боја, а ова е целосната постапка. Повеќе вести на Готви.мк:Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбициПохован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Најубава велигденска декорација – Направете зајче од салфета

Направете декорација за Велигден од салфета. https://www.youtube.com/watch?v=AnyuhIicC1M Изберете си салфети со боја или декорација по желба, па земете дрвена штипка и конец и почнете со работа како што е прикажано на видеото. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за […]

Tips & Tricks

Ставете салфета и проѕирна фолија над салатата – Трик кој ќе го користите секој ден

Ако сакате салатата да ви трае долго време и да биде свежа има еден трик. Исечете ја во сад и ставете горе проѕирна фолија, а на долниот дел залепете салфета со самолеплива трака.Таа ќе ја впие влагата.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]

Tips & Tricks, Видео

Видео декорација: Направете елка од салфета

Направете неверојатна декорација за празниците, за да имате трпеза како од бајките. Се што ви треба е салфета со која ќе направите совршена елка. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена декорација за на торта Омбре декорација на десерт – нема да верувате, изгледа како да е на излог ВИДЕО: За најубава […]

Повеќе

Видео декорација: Со салфета направете ја најубавата трпеза за празниците

За празниците направете ја вашата трпеза најубава. Вака ќе имате супер декорација со салфета, а се е прикажано на видеото. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена декорација за на торта Омбре декорација на десерт – нема да верувате, изгледа како да е на излог ВИДЕО: За најубава декорација на торта ви […]