Tag: салса

Деликатеси

Совршен за пржени компирчиња: Шпански салса сос

Направете вкусен шпански салса сос.   Се ставаат во блендер состојките во блендер и се добива сос. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]