Tag: сало

Повеќе

Ослабете без вежбање и мака: Сок кој топи сало на стомакот

Стопете го салото на стомакот без напор и вежбање.   Се чисти и лупи се се става во соковник и се пие.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки […]

Препораки

Изедете само неколку навечер или наутро – Храна која помага да го стопите салото на стомакот

Бадемите спаѓаат меѓу намирниците кои помагаат за рамен стомак, имаат многу витамини, особено витамин Е и омега 3 масни киселини. Тие помагаат за слабеење особено во подрачјето на стомакот, па затоа можете да јадете неколку наутро и навечер. Избегнувајте ги солените.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: […]

Повеќе

Овие намирници го топат салото – Слабејте лесно

Овошјето и зеленчукот како и одредени чаеви се здрави и сите знаеме дека помагаат за слабеење. Грејпфрутот е овошје со кое се согоруваат доста калории.Тука се и интегралните житарки, авокадото, зелениот чај. Користете ги во исхраната за топење масти.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, […]

Повеќе

Топи сало како од шега: Домашна напивка од 3 состојки

Салото во пределот на стомакот не е само естетски проблем, туку и здравствен.Затоа, ви донесуваме едноставна и брза напивка од само 3 состојки, која, како што многумина тврдат, дава одлични резултати. Во бледнер ставете краставица, лимон и магдонос. Измешајте и пијте пред спиење. Напомена: Природните рецепти не се замена за […]

Препораки

Сок кој пржи сало – стопете се во пределот на стомакот

Направете сок кој го пржи салото. Ви требаат 1 јаболко, стапче цимет и 2 литри зовриена вода. Се врие водата, се става јаболкото исечено на делови и циметот. Се остава да отстои час или два и се пие во текот на денот. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – […]

Повеќе

Напивка која го топи салото на стомакот (Рецепт)

Напивка со која ќе изгубите неколку сантиметри во струкот… Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Препораки

Напиток кој топи сало и целулит – Ќе ви го намали струкот

Ако сакате да се решите од салото на стомакот ви требаат само 2 лажички јаболков оцет, 1 мала шолја сок од грејпфрут и 1 лажиче мед. Се меша се убаво во блендер и се пие. Пијте го секој ден. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]

Повеќе

Домашен сок кој пржи сало – Плус има супер вкус и многу е здрав

Ако и вие сакате да намалите некој килограм и да го стопите салото, ви треба моќен домашен сок. Ви требаат 1 јаболко, стапче цимет и 2 литри зовриена вода. Постапката е следна: Се става водата да врие, се става јаболкото убаво измиено и исечено на делови и циметот. Се вари […]

Препораки

Тридневна мед диета – Топи сало и целулит

Ако сакате да ослабете ви треба тридневна диета со мед која е лесна и вкусна. Трае три дена. Дневната доза е 2 лажици мед да се растворат во шолја топла вода. Да се измеша и испие.   Дневно може да искористите 150 грама мед. Дозволено е да се пие само […]

Препораки

Топи сало и целулит – Напиток со кој стомакот ќе ви стане рамен како даска

Направете сами напиток за да се решите од салото на стомакот. Ви требаат 2 лажички јаболков оцет, 1 мала шолја сок од грејпфрут и 1 лажиче мед кои се мешаат во блендер. Ќе го намалите апетитот, а салото и целулитот ќе се топат.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз […]