Tag: садови

Tips & Tricks

Само оваа намирница ви е потребна за чисти садови без употреба на детергент

Кога животот ќе ви даде лимон… Измијте ги садовите! Вашите садови со помош на малку лимон ќе бидат поблескави од кога било! Лимонот е моќен сојузник во домаќинството бидејќи ни помага во многу работи, од отстранување на дамки до освежување на микробранова печка. Отсега, лимонот можете да го користите за […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Сунѓерот не е само за во кујна – искористете го паметно

Сунѓерот за миење садови не е само за во кујна. Еве како паметно и корисно може да си го искористите. Повеќе на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе […]

Препораки

ПОСТОИ ГОЛЕМА ОПАСНОСТ: Овие садови перете ги веднаш по користењето

Постојат садови од кујната кои треба да бидат измиени веднаш по користењето, т.е. нивната употреба.Тука, прв на листата е кујнскиот нож кој е најдобро веднаш да се испере бидејќи во спротива бактериите и нечистотијата се лепат за него и се пренесуваат на храната. Валканите плехови исто така веднаш мијте ги, […]

Tips & Tricks, Видео

Еве како правилно да ги наредите садовите во машината за перење (ВИДЕО)

Ако сте од оние кои сакаат да готват, знаете дека најтешкиот дел е чистењето и средувањето на нередот во кујната и трпезаријата. Сигурно секојдневно се обидувате да ја наполните машината за перење садови, но колку и да се трудите нема место за сите садови? Сепак, постои начин убаво да се […]

Видео, Главни јадења

НЕСЕКОЈДНЕВЕН ДОРУЧЕК: Во центарот на вниманието – едно јајце!

Ако не сакате да се откажете од класичните намирници за доручек, а исто така, не сакате да миете многу садови, ова би можело да биде вашиот избор. Во овој доручек главна улога играат пециво и јајце, како и прилог по желба, а не морате воопшто да валкате садови! Освен пециво, […]

Tips & Tricks

Не знаете како да ги исчистите садовите? Со овој трик ќе бидат како нови!

Постојано се мачите со валкани садови? Не грижете се, го имаме вистинскиот трик за вас… За вашите садови да изгледаат како нови, потребни ви се само малку сол и оцет. Во прилог погледнете како да ги „светнете“ садовите: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите […]

Tips & Tricks, Повеќе

Баталете ја машината за садови – Нема да ви се верува колку калории троши миењето на рака!

Досега сме слушнале дека вежбањето, тренинзите и спортувањето трошат многу калории и се главни сојузници во борбата против вишок килограми. Брзото одење и пешачењето исто така ни помагаат да согориме 200 до 300 калории за еден час. Но, дали сте знаеле дека миење садови на рака ни согорува 144 калории […]