Tag: садови

Tips & Tricks

Исчистете го лошиот мирис од пластичните садови – постои евтин трик

Ако сакате да се решите од лошиот мирис во пластичните садови во кои сите ставаме храна, ви треба мал и евтин трик од кујната.Потребно е да ставите малку сол во нив и да оставите да отстојат така. Мирисот ќе го снема. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ви смрдат патиките? Еве кои лекови […]

Tips & Tricks, Препораки

Мали тајни, голема помош: За овие совети во кујната не сте чуле, а толку се ефикасни

Домаќинки откриваат совети за кујната кои многу помагаат, а не сме ги чуле до сега: Ако сакате да го продолжите рокот на траење на млекото, во тетрапакот ставете малку сол. За да не мирисаат на пластика сите пластични садови, пред да ги ставите во фрижидер ставете малку сол. За да […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Се нервирате кога останува дамка од етикетите на садовите? – отстранете ги со трик

Ако и вас ве нервираат етикетите на садовите кои едвај се вадат и најчесто остануваат дамки од нив, ние ви нудиме супер трик. Погледнете како брзо и лесно да се ослободите од нив и тоа за една минута, на видеото на практична жена. Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Сунѓерот не е само за во кујна – нема да верувате за што се користи

Сунѓерите за миење садови не се само за во кујна. Можете со нив да имате полесен и поедноставен живот, па затоа со ова видео ви претставуваме неколку трикови за подобра организација. Дали знаевте дека од него можете да направите вистинско чудо за чистење на вашата куќа со помош на нож […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Ги стави компирите во машина за садови – резултатот ќе ве изненади

Сите бараме начин да заштедиме време во кујната, па затоа овие трикови ќе ви бидат многу корисни.Ставете ги компирите во машина за садови, иако тоа звучи чудно. Причината е следна. Машините имаат опција за брзо плакнење, па така компирот за секунда ќе биде спремен за подготовка. Поврзани вести на Готви.мк […]

Tips & Tricks, Видео

Едноставен начин за чистење тенџериња и тави (ВИДЕО)

Кога ќе ви загори некое тенџере или тава, не се нервирајте! Постои брз и лесен начин да ги исчистите загорените садови. Најдобра опција ви е да ставите вода и капка детергент во загорениот сад. Ставете го садот на оган и оставете да зоврие. Потоа измијте и избришете. Многу едноставно! Погледнете: […]

Tips & Tricks, Видео

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Ги изми садовите со кечап – еве како

Постои уште еден начин да се измијат садови освен вообичаениот со вода и сјај.Погледнете го неверојатното видео од тоа како се перат садови со кечап. Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и […]

Tips & Tricks

Ви загореа садовите? Потребни се само две состојки и наслагите ќе ги снема за миг!

Колку и да внимавате, може да ви се случи храната да ви загори. И како да не е доволно што храната мора да се подготвува одново, остануваат и загорени садови со дебели наслаги. Но, постои едноставно решение за чистење на загорени и масни садови! И во оваа ситуација ќе ви […]

Uncategorized

Рачното миење садови е штетно – еве зошто

Повеќето луѓе кои имаат машини за миење садови, прво рачно ги мијат тврдокорните нечистотии, но тоа е беспотребно, и залудно губите време. Еве зошто е тоа така:Кога ги миеме садовите рачно, температурата не е толку висока да ги уништи сите бактерии. Исто така, познато е дека сунѓерите се легло на […]

Tips & Tricks

ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Оваа овошка ги пере садовите како детергент

Сите даваме многу пари на скапи препарати и детергенти за садови, но постои овошка која ќе ги светне како да сте ги измиле со најскапиот детергент.Лимонот особено е корисен за закоравени и мрсни дамки кои се наталожуваат на садовите, запечена храна на нив и слични проблеми со кои секојдневно се […]