Tag: ручек

Видео, Главни јадења

Германски ќофтиња: Супер идеја за ручек

Подгответе вкусни ќофтиња на германски начин. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена […]

Видео, Главни јадења

Вкусен ручек со компири и сирење – едноставни состојки, фантастично јадење

Идеја за вкусно јадење кое брзо се подготвува. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Совршен ручек за мали пари: Ќофте во доматен сос во комбинација со пире

Совршен ручек за мали пари! Ќофте во доматен сос во комбинација со пире. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Видео, Главни јадења

Брз и економичен ручек: Пиперки полнети со сирење

Брз и економичен ручек: Пиперки полнети со сирење! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Вкусен ручек за 30 минути! Сос од месо и домати – прелив за тестенини

Вкусен ручек за 30 минути! Сос од месо и домати – прелив за тестенини. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Пилешко со шампињони по кинески рецепт

Пилешко со шампињони по кинески рецепт… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Видео, Главни јадења

Брз ручек за само десет минути! Ќе го обожавате ова вкусно јадење

Брз ручек за само десет минути! Ќе го обожавате ова вкусно јадење. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица […]

Видео, Главни јадења

Плескавици од пилешко бело месо – одлична идеја за вкусен ручек!

Плескавици од пилешко бело месо – одлична идеја за ручек! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Главни јадења

Највкусниот реццепт за паприкаш со јунешко месо

Вкусен ручек кој ќе го правите често! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кујна за 10“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Видео, Главни јадења

Маринирани батаци со компир: Ручек кој ќе ве воодушеви

Ручек кој ќе ве воодушеви. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт […]