Tag: ручек идеја

Главни јадења

Ручек идеја: Совршен и крцкав помфрит во рерна

Направете вкусни пржени компири од рерна. Имаат преубав вкус. Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да […]

Главни јадења

Пире со многу зеленчук – омиленото јадење со поинаков вкус

Направете вкусно пире од компири со многу зеленчук. Верувајте, вкусот е незаменлив. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: […]

Pastes

Вкусна лазања со колбаси и јајца – вакво нешто не сте пробале

Направете вкусна и необична лазања во вашиот дом. Еве што ви е потребно: Повеќе рецепти на Готви.мк Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица деликатес Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица а ла Бица […]

Pastes

Вака сигурно не сте ги правеле: Печени шпагети со неодолив вкус

За сите љубители на италијанската кујна, ова е мошне интересен и необичен, но и многу вкусен рецепт за шпагети од рерна. Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај […]

Главни јадења

Рецепт на денот: Ориз на шпански начин

Оризот е здраво и вкусно уживање кое може да се подготвува и во солена и во блага варијанта. Готви.мк ви нуди одличен рецепт за целото семејство.Ориз на шпански начин за вкус каков што не сте пробале до сега. Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете […]

Pastes

Двете омилени јадења на сите генерации соединети во едно: Пица макарони

 Што е повкусно – пица или макарони? Одговорот е двете омилени јадења соединети заедно. Направете вкусни тестенини со сос за пица и уживајте во вкусот. Повеќе вести на Готви.мк Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто […]

Главни јадења

Вкусот од детството со неодолив сос: Палента со прелив од печурки

 Направете вкусна палента со сос од печурки. Неверојатен вкус на сочни печурки и палента кои ќе ви останат долго во сеќавањето, а ова е ручек кој ќе го обожаваат сите генерации. Поврзани вести на Готви.мк Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Посно и веге

Здрав оброк: Риба во бел сос

Направете здрав оброк со риба и вкусен сос. Дури и оние кои не јадат риба ќе сакаат да пробаат 🙂 Поврзани вести на Готви.мк Одлична идеја за ручек Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Протеини – основа на ефикасните диети Како да ослабете според хороскопскиот знак Пастрмка со […]

Главни јадења

Ручек за денеска: Полнети поховани пиперки

Направете традиционално македонско јадење на поинаков начин. Полнети поховани пиперки се одличен избор за ручек кој сите ќе ги собере на трпеза. Поврзани рецепти на Готви.мк Шарени полнети пиперки Полнети пиперки Турли тава по најдобар рецепт Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Лесковачка урнебес салата – одлична промена во […]

Главни јадења

Креативна идеја за ручек: Направете хот-дог виршли

Направете необичен и креативен ручек на кој сите ќе му се радуваат на трпезата.  Поврзани рецепти на Готви.мк: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство […]