Tag: руски

Препораки

Руски лек од 2 состојки – Раствара тромб и спречува срцев удар

Направете руски лек кој е моќен и кој помага за проблемите со тромб и запушени вени. Ви требаат 250 грама лук и 15 лимони. Се сомелува лукот во блендер и се додаваат лимоните со кора, но добро измиени. Се заедно се блендира. Се става во стаклена тегла и се покрива […]

Препораки

Моќен руски лек – веднаш помага за воспалено грло и ангина

Ова е моќен руски лек кој помага за воспаление на грлото и ангина. Ви требаат 1 поголемо цвекло, алкохолен оцет (9посто). Се ренда цвеклото ситно и се додаваат на 250 грама цвекло, една супена лажица оцет, се меша и остава 20 минути. Се цеди со цедалка и се фрла остатокот […]

Tips & Tricks

Руски лек за опаѓањето коса – ви треба една евтина намирница, фрлете ги скапите шампони

Многумина мака мачат со опаѓањето на косата, а лекот за овој проблем кој особено им штети на девојките е во кујната. Имено, се што ви треба е морков. Оваа намирница не само што е добра за зравјето и видот како што е одамна познато, туку помага и за косата, кожата […]

Препораки

Направете дома руски еликсир за убавина – ќе изгледате 10 години помладо

Можете во вашиот дом да си направите чај за подмладување, здрава и сјајна кожа и коса, нокти и здравје на телото, по руски рецепт. Ви требаат мешавина билки, или невен, бреза и камилица и коријандер. Ставете ги во врела вода, исцедете и напијте се една чаша на ден. Помагаат за […]

Деликатеси

Таратур на руски начин – се прави од сосема други состојки, прав деликатес

Ова е руски специјалитет кој вреди да се проба. Направете таратур од цвекло: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Видео, Десерти

Брз рецепт за руски капи

Направете брз и вкусен десерт за руски капи, чоколадото тече од сите страни. Еве како се спремаат: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 […]

Препораки

Потполно природен рецепт кој го раствора тромбот и лечи проширени вени

Руски рецепт за каша која раствора тромб се препорачува на сите кои имаат проблем со воспаление на површинските вени и патат од проширени вени.Се што ви е потребно да ја направите оваа каша е 250 грама лук и 15 лимони. Сомелете го лукот во блендер и потоа додадете измиени лимони […]

Tips & Tricks, Видео

РУСКИ РЕЦЕПТ КОЈ Е ЕФИКАСЕН 100%: Решете се од влакната на телото

Решете се од влакната на телото со руски рецепт кој делува 100%. Ефикасно за летото, нема веќе мака, бричеви и ленти. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Препораки

Руски чај кој прави чуда – помоќен од 300 лекови

 Рецепт за руски лек кој навистина прави чуда. Нема да верувате колку е лековит, а истовремено и вкусен. ВАЖНО: Ако го консумирате неколку месеци, ќе ја подобрите работата на бубрезите, ќе го подобрите видот и метаболизмот. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Препораки

ПРОБАЈТЕ НЕ Е СКАПО: Руски лек за детоксикација

Русите кои се познати како здрави и силни луѓе, користат моќен лек за детоксикација на телото. Може да го пробате дома овој еликсир на младоста, не е скап воопшто.Се што ви треба се кефир и брашно. Лажица брашно прелијте ја со 180 мл кефир, и засладете ја со мед. Ставете […]