Tag: руски специјалитет

Главни јадења

Сирники: Руски специјалитет готов за 15 минути

Многумина кои го пробале велат дека ова е еден од најубавите руски специјалитети – и навистина брзо и едноставно се подготвува. Всушност, главната состојка на ова јадење е руско свежо сирење (тврдо). Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]