Tag: русинки

Tips & Tricks

Русинките ја откриваат тајната за цврсти и негувани нокти – се имате дома и многу е евтино

Русинките се познати како едни од најубавите и најнежни и негувани жени, а сега откриваат и дел од тајните. За да имаат убави и цврсти нокти тие користат домашни производи. Тука е морската сол која ако се измеша во пола шолја зовриена вода, па се стави на ноктите 15 минути, […]