Tag: ружа

Tips & Tricks, Видео

Видео: Ова се прави од картон од јајца – нема да верувате

Може да направите совршена декорација со картонот за јајца кој сите го фрламе. Еве како е можно. 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како […]

Видео, Главни јадења

Ружи со сирење (ВИДЕО)

Подгответе вкусни ружи со сирење, по рецептот на Милица Михаилвиќ. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Видео, Десерти

Како да направите торта во облик на ружа (ВИДЕО)

Популарната влогерка Ванеса, која го води Јутјуб каналот „Cake Style“ со своите креации редовно импресионира милиони гледачи! Ниту ова видео не е исклучок! Таа направила торта во облик на ружа која е навистина фасцинантна и веруваме дека ќе ви се допадне. Иако на прв поглед изгледа како невозможна мисија, оваа […]