Tag: рпогноза

Повеќе

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Не чека пресврт па нов ладен бран

Времето во Македонија во раните утрински часови значително облачно со слаб локален дожд, а во текот на денот ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер, кој во јужните делови повремено ќе се засилува.Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени. Во Скопје ќе […]