Tag: Роналдо

Забава, Повеќе

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Читател ни испраќа цени на пијалоци, грицки и храна по кои во моментов се продава на официјалните продажни места во и околу Телеком Арената во Скопје каде во рамките на Супер Купот се игра натпреварот помеѓу Реал и Манчестер. Погледнете ги: Пепси 200 денари Миринда 200 денари Газирана/Негазирана вода 150 денари […]

Главни јадења, Препораки

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Во моментиве кога започнува натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер кој во рамки на Супер Купот се игра во Скопје, дознајте кои се омилените јадења и пијалоци на Роналдо според неговиот личен готвач: Bacalhau á bràs – јадење кое се подготвува од парчиња Bacalhau, кромид, ситно сечкани пржени компири и пржени […]

Повеќе

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

Тимот на Реал Мадрид пред еден час слета на аеродромот во Скопје: Манекенска диета – тоа тајната на фудбалерот Кристијано Роналдо, кој како што пишуваат светските медиуми нема намера брзо да се пензионира од активното играње фудбал. Медиумите тврдат дека Роналдо го открил решението – секоја година со помош на […]

Забава

ВИДЕО: Како тинејџери – Роналдо ѝ влета во кадар на Кардашијан

Кристијано Роналдо и Ким Кардашијан се сретнаа на концертот на Џенифер Лопез. Додека Кардашијан се фотографираше со пријателките, Роналдо ѝ влезе во кадарот. Сите се смееја како тинејџери, погледнете во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на […]

Забава

Ким Кардашијан заработува неверојатни 10.000 долари на час

Ким Кардашијан  е повторно во центарот на вниманието поради нејзините голи фотографии. Се разбира тоа неа воопшто не ја нервира, бидејќи таа заработува речиси 10.000 долари на час. „Извинете што доцнам на забавата. Бев зафатена со заработување на 80 милиони на игри и префрлање на 53 милиони на нашата заедничка […]

Tips & Tricks, Повеќе

Роналдо нема намера да се пензионира – Еве која е неговата тајна за топ форма

Манекенска диета – тоа тајната на фудбалерот Кристијано Роналдо, кој како што пишуваат светските медиуми нема намера брзо да се пензионира од активното играње фудбал. Медиумите тврдат дека Роналдо го открил решението – секоја година со помош на диети сели кон губење на еден килограм од мускулната маса со цел […]