Tag: рол он

Tips & Tricks

Ја смирува кожата и ја убива потта – Домашен рол-он од две состојки

Направете си домашен  рол он за пот со незаменливата намирница – кокосово масло. Земете кокосово масло па измешајте малку со сода и ставете го во шише. Ги убива потта и непријатните мириси и многу добро делува на кожата.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk:ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]