Tag: ролована

Видео, Десерти

Направете ја највкусната баклава

Лесно, едноставно и навистина вкусно.На каналот на Практична жена се појави рецепт за Ролована баклава. По повод Рамазан ова е супер рецепт:Ова е постапката и потребните намирници: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ ЗА 20 МИНУТИ: Ролована обланда

Направете совршени мали чоколадни роловани обланди. Брз и лесен рецепт, готов за десет минути, а ќе се вброи во вашите омилени рецепти.Ова е се што ви треба: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Видео, Десерти

Највкусниот десерт: Направете ролована баклава

Лесно, едноставно и навистина вкусно.На каналот на Практична жена се појави рецепт за Ролована баклава. Ова е постапката и потребните намирници: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]