Tag: ролат

Видео, Главни јадења

Ролат од јајца за помалку од 100 денари: Едноставна подготовка, само 3 состојки

Превкусен ролат од јајца, а лесно се подготвува. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Видео, Главни јадења

Ролат од мелено месо полнет со сирење – вкусно јадење кое ќе го обожавате!

Ролат од мелено месо полнет со сирење – вкусно јадење кое ќе го обожавате! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Главни јадења

Ролат со шунка и сирење од готови кори

Ролат од готови кори за пита… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Предјадења

Ролат со пилешко месо

Брзо и вкусно јадење од пилешко месо Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Предјадења

Ролат од мелено месо со компир: Совршено предјадење за славска трпеза

Ролат од мелено месо со компир. Совршено предјадење за славска трпеза. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Тања“:

Видео, Десерти

Домашен ролат со џем и кокос: Поедноставно од ова не може

Вкусен ролат со џем и кокос… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Видео, Предјадења

Ролат од спанаќ со крем сирење и шунка: Евтино предјадење, а сите го сакаат

Ролат од спанаќ со крем сирење и шунка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Десерти

Ролат со мандарини: Освежувачки зимски десерт кој не се пече

Брз десерт за изненадни гости… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Видео, Предјадења

Славско предјадење во облик на ролат: Ако во смесата ја додадете оваа состојка ќе добиете нов вкус

Рецепт за брз солен ролат со шунка крем сирење: Начинот на подготовка погледнте го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ […]

Видео, Десерти

Стар рецепт за ролат со џем

Стар рецепт за највкусниот ролат со џем. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко