Tag: роза

Видео, Десерти

Направете роза од шлаг како од најдобра слаткара

За сите љубители на благо, направете го и изгледот, а не само вкусот. Вака се прави роза од шлаг. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти Белите патики ќе бидат како нови – Еве […]

Повеќе

ВИДЕО: Направете декоративна роза од домат за минута

Сè што ви треба е само еден домат и остар кујнски нож. Другото е волја да го научите овој едноминутен трик кој е опишан во видеото: Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука Сега можете овие декорации да ги правите и сами 🙂 Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе, Посно и веге, Препораки

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Сè што ви треба е само еден домат и остар кујнски нож. Другото е волја да го научите овој едноминутен трик кој е опишан во видеото: Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука